Po ljudskem izročilu, naj bi se na GREGORJEVO ženili ptički, Je PA tudi praznik, ko zadiši po pomladi.

V enoti Živ žav smo se strokovni delavci z otroki 1. vhoda odločili, da praznik obeležimo v duhu sodelovanja, povezovanja z otroki in strokovnimi delavci 1. vhoda enote Iskrica.

V ta namen smo v oddelkih Vrabček, Sinička in Lastovka za otroke oddelkov Goba, Žoga in Balon, izdelali ptičke naših oddelčnih simbolov, ki smo jih odnesli v enoto Iskrica.

Sporočilo našega obiska je bilo, da ptički z dobrimi željami poletijo do otrok v želji, da se otroška igrivost, sreča in smeh širijo povsod.

Otroško veselje se je razlegalo na travnati površini pred enoto Iskrica, ko so otroci skupaj zapeli in zaplesali ob spremljavi na harmoniko.

Ob zaključku srečanja so otroci otrokom poklonili svoje ptičke z mislijo:

»SREČA JE SREČATI PRAVE LJUDI,

KI V TEBI PUSTIJO DOBRE SLEDI.«

(Tone Pavček)

Zapisala: Špela Fajs, dipl. vzg.

Spodaj pa si lahko ogledate še nekaj utrinkov ustvarjanja na temo GREGORJEVEGA v drugih enotah Vrtca Zarja